REZIDEČNÍ ČTVRŤ

V TÓNECH PŘÍRODY

 ⇣

REZIDENČÍ BYDLENÍ V OBCI MÁ SVOJE NESPORNÉ VÝHODY

Rezidenční čtvrť v Medlešicích bude tvořit významný architektonický prvek v Medlešicích. Deset rezidenčních domů bude tvořit ucelený prvek v obci, nicméně nebude odtržen od místní komunity. Kousek od místa Vašeho bydlení se prakticky uprostřed obce nachází Pivovarský rybník. Místo k Vašim procházkám, odpočinku a rybolovu. 

NA STEZCE  MEZI CHRUDIMÍ A PARDUBICEMI

Umístění rezidenční výstavby v Medlešicích se nachází na propojení Chrudimě a Pardubic, dvou významných správních center oblasti. S Chrudimě jsou Medlešice propojeny nejen silnicí č.324 s napojením na silnici 1tř. č.37, ale po otevření nového úseku dálnice D35, který vede nedaleko se naskýtá velmi dobré propojení přes D11 na Prahu. Pro milovníky cyklistiky a jízdy na kolečkových bruslí tu do Chrudimi vede nová cyklostezka.

OBEC PLNÁ HISTORIE

Obec začíná svou historii v roce 1229 což už je opravdu dávno. Následně v roce 1727 zde v Medlešicích postavil rod Vernierů zámek, tak moc se jim tu líbilo. Jeden z důvodů byl zřejmě i ten, že zde už od roku 1627 fungoval pivovar, tak kdo by tu nechtěl žít že? Zámek je v nynější době v postupné rekonstrukci, ale pivovar ten vaří výbornou světlou i tmavou dvanáctku i dnes. Ochutnat je můžete v místní pivovarské hospodě. Dále k Medlešicím neodmyslitelně patří hasiči. Ti medlešičtí začali díky ruční stříkačce, kterou koupili v roce 1894 být součástí místní komunity a od roku 1897 oficiálně založili Sbor dobrovolných hasičů pro Medlešice a Blato. Není nutno zdůrazňovat, že fungují dodnes.

DOSTUPNOST CO BY KAMENEM DOHODIL

Krajské město Pardubice a okresní město Chrudim s dostupností do centra do patnácti minut je prostě špičková záležitost! 
Kultura, sport, nákupy, úřady, školy a specializovaná lékařská pracoviště skutečně na dosah.

Celý projekt jsme se snažili urbanisticky zasadit tak, aby plně splynul s koloritem tradiční vesnice, přesto dokázal plně uspokojit vysoké nároky městského člověka. To vše s ohledem na přírodu a udržitelnost.
VR Project s.r.o. architekti projektu

Kudy k  nám

Medlešické domy

Medlešice - Chrudim

GPS: 49.977282,15.775976

Potřebujete vědět více informací?

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat s jakýmkoliv dotazem ohledně bydlení v Medlešických domech.